Starptautiskā grupa mudina izveidot kopīgu valodu kaņepēm
17. maijs, 2023 pl. 6:18,
Nav komentāru

Saskaņā ar Starptautisko kaņepju organizāciju federācijas (FIHO) izdoto nostāju, ir jārada kopēja valodu (termini) kaņepēm, lai atvērtu inovācijas un atvieglotu kaņepju produktu iekļaušanu globālajās piegādes ķēdēs.
Dokumenta mērķis ir galvenokārt atšķirt kaņepes no marihuānas, kas bieži rada neskaidrības patērētāju vidū un tādējādi negatīvi ietekmē pieprasījumu, un tā mērķis ir precizēt terminoloģiju politikas veidotājiem un galu galā samazināt saistītos riskus un izmaksas lauksaimniekiem.
Ienesot skaidrību
Saskaņā ar dokumentu ilgstošais apjukums ir atturējis lauksaimniekus no kaņepju ražošanas uzsākšanas un neļāvis kaņepēm pilnībā izmantot savu potenciālu kā jaunai labvēlīgai kultūrai, kas sniedz iespējas dzīvnieku barībā, tekstilizstrādājumos, bioplastmasā, būvmateriālos, augsnes atjaunošanā un oglekļa kredītos.
"Tā kā gan kaņepju ražošana, gan regulētie tirgi citiem kaņepju lietojumiem strauji attīstās daudzās pasaules valstīs, neskaidrības tikai palielināsies, neinformējot un neizglītojot politiskos politikas veidotājus un profesionālus regulatorus," brīdina dokuments.
Lai gan marihuāna ar augstu THC saturu un kaņepes ar zemu THC saturu ir vienas un tās pašas augu sugas Cannabis sativa L atsevišķas šķirnes, neskaidrības galvenokārt saglabājas 20. gadsimta narkotiku karu rezultātā pastāvošo nepareizo priekšstatu dēļ. Marihuānas ārstnieciskā un atpūtas lietošana ir cieši saistīta ar koncentrētiem un izolētiem kanabinoīdiem un ietver veselības apsvērumus, taču tas neattiecas uz kaņepju produktiem, norāda FIHO.
"Kaņepju" definīcija
FIHO norādīja, ka ieteikumi palīdzēs atsevišķām jurisdikcijām izstrādāt noteikumus, kas, vienlaikus atzīstot atšķirības dažādās valstīs, skaidri nošķirs marihuānu no kaņepēm.
Ieteikumos “kaņepju produkti” ir definēti kā visi no kaņepēm iegūti produkti, kas atbilst tās jurisdikcijas noteikumiem, kurā tie tiek tirgoti. “Pienācīgi jāņem vērā: esošie pārtikas, dzīvnieku barības un materiālu reglamentējošie noteikumi; lauksaimnieku tiesības; nepieciešamība pēc piekļuves un ieguvumu sadales tradicionālajām un vietējām šķirnēm," teikts dokumentā.
“Kaņepes” būtu definētas kā Cannabis sativa L. šķirne — tās augu sugas zinātniskais nosaukums, kurā ietilpst gan marihuāna, gan kaņepes. Definīcija attiecas uz jebkuru kaņepju auga daļu, kurā THC koncentrācija ziedos un lapās nepārsniedz vietējo iestāžu noteikto maksimālo līmeni. Lielākajā daļā pasaules valstu tiek izmantots vispārpieņemts THC ierobežojums 0,3% apmērā lauksaimniecības kultūrām, bet dažas nesen ir palielinājušas vai pieņēmušas 1,0% THC kā slieksni kaņepēm.
Ieteikumos arī kaņepju kultūras tiktu nošķirtas no kaņepju produktiem un THC ierobežojumi būtu balstīti uz daudzumiem šajos galaproduktos, nevis pašā novāktajā augā. “Ja ieinteresēto pušu bažas padara šo pieeju neiespējamu, ir jāpieņem normatīva sistēma, kas diferencē kultūras atkarībā no izmantošanas/mērķa (šķiedras, sēklas un ziedi un lapas), lai atbrīvotu apputeksnētās kaņepes kā lauksaimniecības kultūru no zinātniski nevajadzīgām pārbaudēm” iesaka izdevums.
Adresācijas tirdzniecības kods
FIHO arī aicina precizēt kaņepju terminoloģiju Harmonized Tariff Schedule (HTS) kodā — sistēmā, ko izmanto preču klasificēšanai starptautiskajai tirdzniecībai. Organizācija paziņoja, ka strādā pie īpašiem ieteikumiem saskaņā ar HTS, kas ir muitas nodevu, nodokļu un citu ar importu un eksportu saistītu maksājumu pamats.
FIHO paziņoja, ka tagad sāks sniegt ieteikumus valsts un starptautiskajiem politikas veidotājiem.
“Ar šo jauno nostāju terminoloģijas jomā galvenie kaņepju nozares dalībnieki pasaulē parāda savu spēju sadarboties un runāt vienā balsī. Tagad mēs sagaidām, ka politikas veidotāji pieņems šo nostāju un piemēros vienotu terminoloģiju visos pasaules reģionos un valstīs,” sacīja Daniels Krūzs, FIHO direktoru padomes priekšsēdētāja vietnieks, kurš ir arī Eiropas Industriālo kaņepju asociācijas prezidents.
FIHO pagājušajā gadā izveidoja 20 globālu kaņepju organizāciju grupa, kas pārstāv 50 valstis, lai risinātu galvenos jautājumus, kas ietekmē nozari visā pasaulē, un sadarbotos ar attiecīgām starptautiskām organizācijām, piemēram, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Narkotisko vielu komiteju, Pasaules Veselības organizāciju, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija un ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija.
✎ Redzējāt kļūdu? Paziņojiet mums komentāros.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.