Pirmā (reālā) biznesa iespēja kaņepēm: audzējiet tās, tad sadedziniet
25. maijs, 2023 pl. 7:03,
Nav komentāru

Kornela universitātē Ņujorkā darbojas bioogles krāsns
Tā kā ilgtspējība turpina kļūt par galveno virzienu, nozares maina prioritātes, lai savos stratēģiskajos attīstības plānos koncentrētos uz klimata problēmām un sociālo ietekmi. Tā ir reāla iespēja industriālajām kaņepēm.
Kaņepēm ir liels potenciāls aizstāt piesārņojošās izejvielas vairākās nozarēs — no tekstilizstrādājumiem līdz būvmateriāliem, līdz augsto tehnoloģiju pietojumiem.
Vēl svarīgāk ir, pirmkārt, tā kā valdības palielina finansējumu, lai palīdzētu nozarēm samazināt ietekmi uz vidi un radīt ilgtspējīgāku ekonomiku ilgtermiņā, siltumnīcefekta gāzu samazināšanai tiek pievērsta nopietna nauda.
3 triljoni dolāru
Eiropas Savienība (ES) paredz publisko un privāto finansējumu 1 triljona eiro (1 triljona ASV dolāru) apmērā, izmantojot Eiropas zaļo kursu no šī brīža līdz 2030. gadam, lai atbalstītu siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu par 55% ceļā uz klimatneitrālu ekonomiku līdz 2050. gadam. .
ASV Baidena administrācija ir ierosinājusi investīcijas 2 triljonu dolāru apmērā, lai risinātu klimata problēmas, lai līdz 2030. gadam samazinātu emisijas par 50–52% salīdzinājumā ar 2005. gada līmeni. ASV Enerģētikas departamentam, Vides aizsardzības aģentūrai un ASV departamentam, un lauksaimniecības departamentam ir jāsaņem ar klimatu saistīts finansējums.
Tā kā uz lielākajām nozarēm attiecas arvien stingrāki ierobežojumi attiecībā uz kopējo CO2 daudzumu, ko tās var iesūknēt gaisā, lielie piesārņotāji var iegādāties oglekļa kredītus, lai kompensētu savas emisijas, pārejot uz ilgtspējīgākām darbībām. Kaņepju audzēšana ir efektīvs veids, kā iegūt šos kredītus, un tā var būt “izlaide”, kas kaņepju audzētājiem sniedz pirmos reālos ienākumus.
Publisks, privāts
Tiek prognozēts, ka oglekļa kredītu naudas vērtība ievērojami pieaugs. Saskaņā ar Pasaules Bankas ziņojumu globālie ieņēmumi no oglekļa cenām 2021. gadā pieauga par gandrīz 60% salīdzinājumā ar 2020. gada līmeni, līdz aptuveni 84 miljardiem ASV dolāru, un globālais oglekļa kredītu tirgus vērtība līdz 2030. gadam varētu būt 100 miljardu dolāru, ko veicinās attīstītās valstis, kuras ir ieviesušas oglekļa cenu noteikšanas shēmas un tirdzniecības platformas. Paredzams, ka oglekļa kompensācijas kredītu piedāvājums būs ierobežots, cenas līdz 2030. gadam varētu sasniegt pat 224 USD par tonnu CO2, liecina Statista.
Tikmēr korporatīvās sociālās atbildības (CSR) un vides, sociālās pārvaldības (ESG) laikmetā privātie investori arvien vairāk meklē nozares, kas ir gan rentablas, gan ilgtspējīgas.
Kopējie ESG ieguldījumi 2022. gadā sasniedza 2,5 triljonus USD, un ESG fondi darbojas līdzvērtīgi tradicionālajiem ieguldījumu instrumentiem, liecina Bloomberg Intelligence. Līdzīgi KSA tagad ir būtiska uzņēmējdarbības sastāvdaļa, un globālie izdevumi šādām iniciatīvām ir aptuveni 16 triljoni USD, un tiek prognozēts, ka līdz 2025. gadam tie sasniegs 24 triljonus USD, aplēsis Pasaules ekonomikas forums.
Ogleklis industrijai
Papildus oglekļa kredītiem kaņepju stiebrus var arī sadedzināt, lai iegūtu bioogles, izejvielu pakārtotajiem produktiem, kuros izmanto cietas oglekļa formas — no vienkāršiem ūdens un gaisa filtriem līdz augsto tehnoloģiju lietojumiem, piemēram, akumulatoriem un kurināmā elementiem.
Atšķirībā no kaņepju būvmateriāliem un tekstilizstrādājumiem, kas saskaras ar spēcīgām ilgtermiņa problēmām, ko rada vēsturiskie operatori, kuru produktu pamatā ir tradicionālās izejvielas, bioogle (ko var izgatavot no jebkuriem biomasas atkritumiem) var vienkārši ieplūst esošajā pārstrādes infrastruktūrā un augošajā tirgū.
Vēl svarīgāk kaņepju operatoriem, no kuriem lielākā daļa ir mazi un neatkarīgi, ieguldījumi mazākās krāsnīs, kas nepieciešami materiāla ražošanai, var būt zem 10 000 USD, un galaprodukta ražošana ir salīdzinoši lēta. Un, iespējams, vissvarīgākais ir tas, ka lauksaimnieki, kuriem neizdodas atrast noieta tirgu savai biooglei, var vienkārši to atgriezt, lai bagātinātu augsni, un šī prakse dažās valstīs ļauj viņiem saņemt nodokļu atlaides un subsīdijas saskaņā ar vides programmām.
Naudas iemaksa
Kā kaņepes var iegūt lielāku ietekmi centienos samazināt klimata pārmaiņas un gūt peļņu šajā procesā?
Papildus privātajām investīcijām un publiskajam finansējumam valdībām ir jāatbalsta turpmāka oglekļa kredītu tirdzniecības shēmu paplašināšana lauksaimniecībai. Tas ir ļoti svarīgi, lai pārliecinātu lauksaimniekus par kaņepju integrāciju savās augsekās. Ekoloģiskie ieguvumi vien tos nepārdos uz kaņepēm.
Paredzams, ka pašreizējā Eiropas emisijas kvotu tirdzniecības sistēma (ETS), kas ir pierādījusi panākumus siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanā galvenajās rūpniecības nozarēs, līdz 2024. gadam aptvers lauksaimniecību. Kanādas Lauksaimniecības klimata risinājumu (ACS) programma jau izmanto oglekļa tirdzniecības sistēmu lauksaimniekiem, un, lai gan ASV pašlaik nav valsts oglekļa tirgus lauksaimniecības nozarei, tiek veidoti brīvprātīgi privātie tirgi, lai lauksaimnieki varētu nopelnīt un pārdot kredītus.
Lai turpinātu izglītot investorus un politikas veidotājus par šīs vērtīgās kultūras naudas potenciālu, ir nepieciešama arī spēcīga saziņa, kas pārsniedz saukļus “kaņepes var glābt pasauli”. Lai to izdarītu, kaņepju nozarei ir jāintegrējas citās nozarēs, vides grupās un patērētāju interešu aizstāvības grupās, lai veicinātu visu, ko kaņepes var būt.
Ar savu nepārspējamo potenciālu palīdzēt planētas dziedināšanai, kaņepes ir pelnījušas vairāk nekā nelielu lomu vides sakopšanas procesā. Ceļš uz peļņu var būt garš, taču, ņemot vērā situācijas steidzamību, tas varētu notikt ātrāk, nekā mēs domājam.
✎ Redzējāt kļūdu? Paziņojiet mums komentāros.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.