IEPAZĪSTIET OBELISK FARM ĢIMENI

Mēs esam Andris, Débora, Gabriela un Fredis — sirdis un rokas aiz Obelisk Farm. Ikdienas darbos katrs no mums spēlē svarīgu lomu, veicinot saimniecības pārveidojošo būtību. Mūsu kopīgais redzējums iedomājas nākotni, kurā cilvēce harmoniski sadzīvo ar dabu. Šī vīzija atklājas vienkāršajās, bet dziļajās kaņepju kultivēšanas darbībās, kaņepju produktu ražošanā, kas tiek demonstrēti mūsu tiešsaistes un saimniecības veikaliņā, sirsnīgi vadot mūsu apmeklētājus, aktīvi organizējot pasākumus un piedaloties tajos, kā arī iedvešot dzīvību mūsu lolotajos kaņepju salidojumos.

MISIJA UN VĪZIJA

Kā neliela ģimenes saimniecība, mūsu misija griežas ap kaņepju audzēšanu ar centību, ražot kvalitatīvus produktus, un aizrautīgi izglītot citus par šī neparastā auga priekšrocībām.

Mēs ne tikai saimniekojam, bet arī aicinām vietējos iedzīvotājus, ceļotājus, pārtikas entuziastus un citus kaņepju mīļotājus pievienoties mūsu agrotūrisma ceļojumam. Katru gadu mūsu durvis tiek atvērtas, lai uzņemtu plašu sabiedrību, kura atbalsta mūsu aizraušanos.

Pēdējos gados mēs esam ieguldījuši savu sirdi lauku saimniecības ēku atjaunošanā, piešķirot tām jaunu dzīvi kā kaņepju skolai, muzejam un veikaliņam. Šīs telpas ir kļuvušas par mācību centriem, kas iepazīstina ar kaņepju bagāto vēsturi. Sākot ar aizraujošām kaņepju ekskursijām un beidzot ar izglītojošām darbnīcām, mēs esam šeit, lai svinētu kaņepju dinamisko dzīvi - gan saimniecības apskāvienos, gan ārpus tās.

MŪSU CEĻŠ

Kur tas viss sākās

Mēs dibinājām saimniecību 2017. gadā, un kopš tā laika esam veltījuši savu dzīvi kaņepju audzēšanai un produktu radīšanai, vienlaikus izglītojot citus par kaņepju auga izmantošanu un priekšrocībām. Mūsu saimniecība, kas atrodas Latvijas austrumu daļā, Latgales reģionā, ir pilna ar kaņepēm, kas atspoguļo mūsu nodomu dzīvot ar dabu saistītu dzīvi. Kādā mūsu dzīves brīdī mēs jutām vajadzību vairāk būt saistītiem ar dabu. Tāpēc 2014. gadā mūsu ģimene pameta pilsētas dzīves steigu Londonā un pārcēlās uz nelielu ciematu, ko sauc par Obeliškām. Mēs tiecāmies pēc lēnākas, vienkāršākas dzīves, kas katru dienu mūs savienotu ar dabu.

Aug nākotnei

Domājot, ko mēs varētu darīt savā zemē, mēs saskārāmies ar neparastu augu: kaņepēm. Pirmās sēklas tika iesētas 2016. gadā, un pēc daudziem izmēģinājumiem un kļūdām mēs kļuvām pietiekami pārliecināti, lai audzētu un ražotu kaņepju produktus. Drīz vien izplatījās ziņas par mūsu kaņepju saimniecību, un cilvēki, kurus mēs vēl nepazinām, sāka jautāt, vai viņi varētu pasūtīt mūsu produktus un apmeklēt mūsu saimniecību. Kopš tā brīža mēs jutām, ka esam atraduši savu aicinājumu un vēlamies nodoties kaņepju dzīvē. Mēs vēlējāmies veltīt sevi kaņepju audzēšanai, jo uzskatām, ka mūsu pienākums ir aizsargāt Māti Zemi, audzējot tās ilgtspējīgāko augu, lai palīdzētu radīt labāku tagadni un rītdienu.

Augstu latiņu uzstādot

Tā, kas sākās kā maza kaņepju saimniecība, ir attīstījusies par plaukstošu biznesu, kas specializējas pilnvērtīgu kaņepju produktu ražošanā un sniedz citiem nepieciešamos rīkus un informāciju par industriālajām kaņepēm. Atklājot ceļu, mēs ļaujam kaņepēm vadīt visu, ko darām. Šādā domāšanas veidā augs ir gan skolotājs, gan sazvērnieks apziņas pārejā uz brīnumu, pārpilnību un savstarpīgumu. Tas ir mainīgs, bet mums tas patīk.

Ar skatu nākotnē

Katru dienu mēs atceramies, kāpēc esam izveidojuši saimniecību: lai dzīvotu saistībā ar dabu un radītu kaņepju produktus, vienlaikus izglītojot citus par kaņepēm. Tā kā mūsu ģimene jau daudzus gadus nodarbojas ar kaņepju audzēšanu, mēs ceram, ka mūsu ilggadējā apņemšanās darīt to, kas ir pareizi zemei un cilvēkiem, ļaus mums darīt to, kas mums patīk, arī nākamajām paaudzēm. Pašlaik dalot savu dzīvi starp Latviju un Portugāli, mēs cenšamies iemiesot savu ilgtspējīgas dzīves vīziju divos skaistos pasaules nostūros.

KO MĒS DARĀM OBELISK FARM

Izglītība un izglītības programmas

Mūsu organizētie semināri un kursi ir viens no mūsu darba centrālajiem elementiem. Tie ir izglītojoši pasākumi, ko papildina intensīvi pētījumi.

Mēs piedāvājam kursus par kaņepju kultivēšanu, kaņepju papīru, kaņepju būvniecību, kaņepju vilnu un kaņepju pārtiku.

Papildus klātienes kursiem mēs drīzumā piedāvāsim arī tiešsaistes kursus, kas tiks publicēti mūsu pašu platformā.

Saimniecību apmeklējumi

Mūsu saimniecībā smaržo pēc kaņepēm. Tā ir nemitīgi mainīga telpa, piepildīta ar informāciju, kas izraisa ziņkāri un rada jautājumus.

Mēs atrodamies Latgalē, un šeit jūs atradīsiet kaņepju laukus, kaņepju skolu, kaņepju muzeju un kaņepju veikalu.


APMEKLĒJIET MŪS

Pētniecība, izglītojošu materiālu izveide un konsultācijas  

Mūsu darba pamatā ir nepārtraukta un konsekventa izpēte par tēmām, kuras mēs uzskatām par prioritārām. Balstoties uz šiem pētījumiem, mēs esam izstrādājuši mācību un izglītības programmas un mācību materiālus, kas ir mūsu ilggadēja darba auglis un ir vieni no nedaudzajiem dokumentiem, kas par attiecīgajām tēmām sarakstīti angļu un latviešu valodā.

Mēs sniedzam arī konsultāciju pakalpojumus, padziļināti pārzinot kaņepju biznesa realitāti, sniedzot atbalstu vadības, stratēģiskās plānošanas un biznesa attīstības jautājumos.


KONSULTĒJIETIES AR MUMS

Tiešsaistes un fiziskais veikals

Mums ir veikals (tiešsaistē un klātienē), kurā mēs piedāvājam labāko kaņepju produktu izlasi.

IEPĒRCIETIES AR MUMS

TURPINIET SEKOT MŪSU STĀSTAM

VĒLATIES MŪS ATBALSTĪT?

Ja mūsu stāsts jums ir saistošs un jūs novērtējat mūsu darbu, apsveriet iespēju mūs atbalstīt, kļūstot par mecenātu. Tikai par 3 eiro mēnesī, izmantojot Patreon, jūs varat palīdzēt uzturēt mūsu centienus. Būdams Patrons, jūs iegūsiet ekskluzīvu piekļuvi saimniecības aizkulisēm, izglītojošām pamācībām, ieskatu cik daudzpusīgi var izmantot kaņepes  (piemēram, kaņepju papīrā, kaņepju betonā un kaņepju pārtikā), agrīnu piekļuvi pasākumiem un izpārdošanām, kā arī personīgu informāciju par mūsu dzīvi. Jūsu atbalsts mums nozīmē visu pasauli, un mēs esam ļoti pateicīgi ikvienam, kurš velta laiku, lai pievienotos mums šajā ceļojumā. Paldies, ka esat daļa no mūsu kopienas!


Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.