PAR KAŅEPĒM

Kaņepes, industriālās kaņepes, sauktas arī par Cannabis Sativa L., ir ārkārtīgi daudzpusīgs augs un viens no vecākajiem kultivētajiem augiem, kas zināmi cilvēcei. Eiropā tas ir kultivēts gadsimtiem ilgi, un šobrīd tas ir viens no pasaulē lielākajiem produktiem, jo tam ir vairāki industriālie pielietojumi un ilgtspējīgi ieguvumi, vienlaikus tas var būtiski ietekmēt mūsu vidi. No kaņepju auga var apstrādāt visas daļas: sēklas, lapas, ziedus, stiebrus un saknes var izmantot daudzu produktu, piemēram, pārtikas, dzīvnieku barības, kosmētikas, papīra, būvmateriālu, tekstilizstrādājumu un bioplastmasas ražošanā.

Mums kaņepes ir viens no neparastākajiem mātes dabas augiem, un mums nav šaubu, ka kaņepes var pabarot, apģērbt, nodrošināt patvērumu un dziedēt visu pasauli. Zinot visus kaņepju augu izmantošanas veidus un priekšrocības, mēs nevarējām atturēties no šīs kaņepju kultūras.

PAR MŪSU KAŅEPJU SAIMNIECĪBU

Obelisk Farm ir kaņepju audzētava, kas atrodas Latvijas austrumu daļā, Latgales reģionā. Tās 1922. gadā celtais šķūnis un viensētas lauku māja pārsteidz apmeklētājus ar mierīgu un nepiespiestu dzīves vidi. Skaistā lauku apkārtne, kurā katru sezonu aug jauki kaņepju stādi, ir mūsu kaņepju audzētāja Andra pūļu rezultāts. Katru gadu mēs sējam dažāda lieluma laukus, bet parasti audzējam 1 hektāru kaņepju.

Mēs esam apņēmušies veicināt zemes pārvaldīšanas kultūru, kurā mēs rūpējamies par saimniecības zemi ne tikai sev, bet arī nākamajām paaudzēm un neskaitāmām savvaļas sugām, kas šeit dzīvo.

KĀ MĒS KŪLTIVĒJAM KAŅEPES

Mēs vienmēr strādājam, lai augsne būtu veselīga un produktīva.

Mēs piekopjam augu seku un izmantojam āboliņu kā starp kultūru,lai uzlabotu organisko vielu un augsnes struktūru.

Bagātinām augsni ar dabīgo kompostu.

Mēs praktizējam bezaršanas lauksaimniecību, tādējādi netraucējot augsnei, lai samazinātu eroziju un augsnes sablīvēšanos, kā arī veicinātu labvēlīgu augsnē dzīvojošo organismu, piemēram, slieku, attīstīšanos.

Mēs sadarbojamies ar lauksaimniecības pētniecības projektiem.

Daudzas darbietilpīgas lauksaimniecības darbības tiek veiktas ar rokām, piemēram, mulčēšana, sēšana un ražas novākšana, lai mēs varētu samazināt papildu resursus.

Visas mūsu piedāvātās sēklas audzējam vai nu mēs paši, vai līdzīgi domājoši zemnieki.

Mēs uzskatām, ka audzējam kaņepes videi draudzīgā veidā.

Sadarbība padara pasauli labāku.

SERTIFICĒTAS KAŅEPJU ŠĶIRNES, KAS AUDZĒTAS SAIMNIECĪBĀ

Noklikšķiniet uz katra attēla, lai iegūtu vairāk informācijas

VAI INTERESĒ UZZINĀT VAIRĀK PAR KAŅEPĒM?

Obelisk Farm piedāvā konsultāciju pakalpojumus, kas izstrādāti, lai palīdzētu noskaidrot tavas pašreizējās vajadzības, nākotnes mērķus un procesu plūsmu, kas turpinās pieaugt. Ar plašām, detalizētām zināšanām par kaņepēm mēs varam palīdzēt tavas saimniecības vai uzņēmuma attīstībā.


JĀ, MAN IEINTERESĒ

MĒS GAIDAM TAVU APCIEMOJUMU

Daudzi apmeklētāji dodas uz Obelisk Farm vasarā, kad lauki ir zaļi un aromātiski. Obelisk Farm ir strādājoša saimniecība, tāpēc pirms apmeklējuma ir nepieciešama plānošana. Pašlaik saimniecība ir slēgta, bet tiks atkārtoti atvērta 2023. gada 1. jūnijā. Noklikšķiniet uz tālāk esošās saites, lai uzzinātu vispārīgu informāciju par savu apmeklējumu Obelisk Farm.

UZZINĀT VAIRĀK

ABONĒ, LAI UZTURĒTU KONTAKTUS

Mums ir YouTube kanāls, kas veltīts tam, lai parādītu, kā izskatās dzīve kaņepju saimniecībā, video ierakstot notikumus saimniecībā (un ārpus tās), kā ar rīkoties ar kaņepēm, līdz pat mūsu saimnecības ikdienas aktivitātēm.


Dodiet mums ziņu.

SAZINIES AR MUMS

Vai tev ir jautājumi? Mums ir atbildes.

BIEŽI UZDOTIE JAUTĀJUMI

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.