BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI (BUJ)

Laipni lūdzam Obelisk Farm bieži uzdoto jautājumu lapā. Šeit mēs cenšamies atbildēt uz taviem jautājumiem par kaņepēm, mūsu saimniecību un tās apmeklējumu.

Par kaņepēm

1. Kas ir kaņepes? Kaņepes, jeb industriālās kaņepes, pazīstamas arī kā Cannabis Sativa L. ir augs. No kaņepju auga var izmantot visas daļas: sēklas, lapas, ziedus, kātus un saknes, ko var izmantot daudzu produktu, piemēram, pārtikas, dzīvnieku barības, kosmētikas, papīra, būvmateriālu, tekstilizstrādājumu un bioplastmasas ražošanā.

2. Vai kaņepes ir tas pats, kas marihuāna? Nē, bet mēs saprotam apjukumu. Industriālās, jeb sējas kaņepes ir Cannabis Sativa, savukārt marihuāna, jeb indijas kaņepes ir Cannabis Indica. Tie ir ne tikai ģenētiski atšķirīgi augi, bet tiem ir arī dažādas audzēšanas metodes. Lai gan marihuāna satur salīdzininoši daudz  psihoaktīvās vielas, ko sauc par tetrahidrokanabinolu (THC), industriālās kaņepēs praktiski to nav, parasti mazāk nekā 0,3%. Industriālo kaņepju audzēšanu Latvijā regulē Zemkopības ministrija (ZM).

3. Vai izmantojot kaņepes pārtikā es "aprēbšu"? Nē. Industriālās kaņepes satur minimālu daudzumu THC (savienojums, kas izraisa psihoaktīvu iedarbību uz cilvēkiem), un tāpēc tām nav nomierinošas vai narkotiskas īpašības.

4. Kā garšo kaņepes? Cilvēki ir aprakstījuši, ka tām piemīt riekstaina garša (kaņepju sēklas, lobītas kaņepju sēklas, kaņepju proteīns, kaņepju sēklu eļļa), ziedkopām un lapām (kaņepju sula, kaņepju tēja) rūgta garša.

5. Vai kaņepju kultivēšanā ir nepieciešams izmantot pesticīdus vai herbicīdus? Nē. Kaņepes var audzēt, neizmantojot lauksaimniecības ķimikālijas, jo gandrīz visas kaņepju šķirnes ir dabiski izturīgas pret kaitēkļiem.

6. Kāda ir kaņepju ietekme uz vidi? Pētījumi lēš, ka uz katru audzēto kaņepju tonnu no atmosfēras tiek izvadītas 1,63 tonnas oglekļa dioksīda. Kaņepju apbrīnojamākā spēja ir tās spēja ''izvilkt'' no atmosfēras milzīgu daudzumu oglekļa dioksīda. Papildus tam, ka tas ir viens no visstraujāk augošajiem augiem pasaulē (izaug tikai 4 mēnešu laikā), to var izmantot, lai izgatavotu ārkārtīgi daudz produktu. Daudzi uzskata, ka izplatītāko produktu aizstāšana ar kaņepju izstrādājumiem mūs virzīs uz ilgtspējīgāku pasauli.

Par saimniecību

1. Kur jūs atrodaties? Mēs atrodamies 2 stundas un 45 minūtes no Rīgas un 35 minūtes no Rēzeknes. Saimniecības adrese ir "Gulbji", Obeliškas, Dekšāres pagasts, Rēzeknes novads, LV-4614. Noklikšķiniet šeit, lai iegūtu norādes uz saimniecību.

2. Kāds ir darba laiks? Obelisk Farm ir atvērta tikai vasarā noteiktos laikos. Pārējos gadalaikos saimniecība ir slēgta.

3. Ko es varu darīt saimniecībā? Mēs piedāvājam ekskursijas, darbnīcas un īpašus pasākumus vasaras sezonā. Ekskursijām un darbnīcām ir nepieciešama iepriekšēja rezervācija.

4. Vai es varu staigāt pa saimniecību bez ekskursijas? Diemžēl nē. Aicinām apmeklēt saimniecību tikai pēc iepriekšējas ekskursijas vai darbnīcas pieteikšanas.

5. Vai saimniecībā ir pieejami ratiņkrēsls/ratiņi? Jā un nē. Ir pieejamas rampas uz kaņepju skolu, kaņepju muzeju un kaņepju veikalu. Pastāv pāris vietas ar akmens celiņiem un zāli, kas nav pieejami ratiņkrēslā/ratiņos.

6. Vai atļaujat saimniecībā suņus? Jā. Bet ir pāris noteikumi. Visiem suņiem jābūt pie pavadas. Ja jūsu suns nav draudzīgs ar citiem dzīvniekiem un/vai cilvēkiem, lūdzu, apsveriet iespēju neņemt līdzi savu suni vai atstāt savu suni automašīnā. Jebkuru agresīvu vai destruktīvu suņu saimniekiem tiks lūgts pamest saimniecību.

7. Vai jums ir labierīcības, ko varu izmantot? Jā, āra tualete ir pieejama visiem apmeklētājiem.

8. Kāda veida maksājumus jūs pieņemat? Mēs pieņemam skaidru naudu, kredītkartes (Visa, MasterCard, American Express) un Paypal.

9. Kāda ir stāvvietas situācija? Pie saimniecības ir pieejama autostāvvieta automašīnām, autobusiem un kemperiem.

10. Kur es varu saņemt jaunumus par Obelisk Farm? Vari mums sekot Facebook, Instagram vai YouTube.

Par saimniecības apmeklējumiem

1. Vai jūs piedāvājat ekskursijas saimniecībā? Jā. Lai uzzinātu vairāk par mūsu ekskursijām, noklikšķiniet šeit.

2. Vai man ir jārezervē ekskursija? Jā, pirms saimniecības apmeklējuma ir svarīgi rezervēt ekskursiju vai darbnīcu.

3. Kā es varu veikt rezervāciju? Lai rezervētu ekskursiju vai darbnīcu, lūdzu, zvani vai raksti Andrim pa tālruni +371 25123595 vai sazinies ar mums obeliskfarm[@]gmail.com

4. Cik tas maksā? Ekskursijas - 5€/ no apmeklētāja (bez kaņepju izstrādājumu degustācijas), 10€/ no apmeklētāja (ar kaņepju izstrādājumu degustāciju) // Darbnīcas - 25€ no apmeklētāja (minimālais dalībnieku skaits 10).

5. Cik ilgi tas ilgst? Ekskursija ilgst vienu stundu. Ja izvēlaties pievienot kaņepju produktu degustāciju, ierēķiniet papildu 30 minūtes.

6. Vai es varu fotografēt? Jā, fotografēšana ir atļauta. Un mēs aicinām tevi dalīties ar tām, tāpēc ikreiz, kad publicē fotoattēlu sociālajos tīklos, neaizmirsti mūs atzīmēt!

7. Kā es varu atcelt/mainīt apmeklējuma rezervāciju? Lūdzu, zvani mums pa tālruni +371 25123595 vai e-pastu obeliskfarm[@]gmail.com Lūdzam brīdināt vismaz 24 stundas iepriekš.

VAI IR JAUTĀJUMS?

Ja ir vēl kādi jautājumi, sazinies ar mums.Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.