BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI (BUJ)

Laipni lūdzam Obelisk Farm bieži uzdoto jautājumu lapā.

Šeit mēs cenšamies atbildēt uz jūsu jautājumiem par kaņepēm, mūsu saimniecību un tās apmeklējumu.

Kaņepju BUJ

Kas ir kaņepes?

Kaņepes, industriālās kaņepes, pazīstamas arī kā Cannabis Sativa L., ir augs. No kaņepju auga var pārstrādāt visas daļas: sēklas, lapas, ziedus, stiebrus un saknes var izmantot daudzu produktu, piemēram, pārtikas, dzīvnieku barības, kosmētikas, papīra, celtniecības materiālu, tekstilizstrādājumu un bioplastmasas, ražošanā.

Vai kaņepes ir tas pats, kas marihuāna?

Nē, bet mēs saprotam, ka rodas neskaidrības. Gan industriālās kaņepes, gan marihuāna ir kaņepju auga šķirnes. Tām ir ne tikai ģenētiski atšķirīgas, bet tām ir arī atšķirīgas audzēšanas metodes. Marihuāna satur lielu % psihoaktīvās vielas tetrahidrokanabinola (THC), savukārt industriālās kaņepes tās praktiski nesatur - parasti mazāk par 0,3 %. Industriālo kaņepju audzēšanu Latvijā regulē Zemkopības ministrija.

Vai kaņepju lietošana izraisīs rēbumu?

Kaņepes satur minimālu daudzumu THC (savienojums, kas cilvēkam izraisa psihoaktīvo iedarbību), tāpēc tām nav sedatīvu vai narkotisku īpašību.

Kāda ir kaņepju garša?

Cilvēki ir aprakstījuši, ka kaņepēm ir riekstu (kaņepju sēklas, lobītas kaņepju sēklas, kaņepju proteīns), zālāja (kaņepju sula, kaņepju tēja), zemes/riekstaina (kaņepju eļļa, kaņepju sēklas) un rūgta/assa (kaņepju tēja) garša.

Vai audzējot kaņepes ir nepieciešams lietot pesticīdus vai herbicīdus?

Kaņepes var audzēt, neizmantojot lauksaimniecības ķimikālijas, jo gandrīz visas kaņepju šķirnes ir dabiski izturīgas pret  kaitēkļiem.

Kāda ir kaņepju ietekme uz vidi?

Pētījumi liecina, ka uz katru izaudzēto kaņepju tonnu no atmosfēras tiek izvadītas 1,63 tonnas oglekļa dioksīda. Pārsteidzošākā kaņepju spēja ir tā, ka tās spēj no atmosfēras izvilkt milzīgu daudzumu oglekļa dioksīda. Papildus tam, ka tās ir viens no visātrāk augošajiem augiem pasaulē (izaug tikai 4 mēnešos), tās var izmantot ārkārtīgi daudzu produktu ražošanā. Daudzi uzskata, ka, aizstājot parastos produktus ar kaņepju izstrādājumiem, mēs virzīsimies uz ilgtspējīgāku pasauli.

BUJ par saimniecību

Kur jūs atrodaties?

Obelisk Farm atrodas 2 stundas un 45 minūtes no Rīgas un 35 minūtes no Rēzeknes. Saimniecības adrese ir "Gulbji", Obeliškas, Dekšāres pagasts, Rēzeknes novads, LV-4614. Klikšķiniet šeit, lai uzzinātu, kā nokļūt saimniecībā.

Kāds ir jūsu darba laiks?

Obelisk Farm ir atvērta tikai pavasarī un vasarā. Mēs strādājam katru dienu no plkst. 8:00 līdz 19:00. Pārējos gadalaikos saimniecība ir slēgta.

Ko es varu darīt saimniecībā?

Vasaras sezonā mēs piedāvājam ekskursijas, darbnīcas un īpašus pasākumus. Ekskursijām un darbnīcām nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Vai es varu staigāt pa saimniecību bez ekskursijas?

Nē, atvainojiet. Mēs lūdzam jūs apmeklēt saimniecību tikai pēc tam, kad esat iepriekš rezervējis ekskursiju vai darbnīcu.

Vai saimniecība ir pieejama ar ratiņkrēsliem?

Jā un nē. Uz kaņepju skolu, kaņepju muzeju un kaņepju veikalu ir uzbrauktuves. Taču ir pāris vietas, kur ir akmens celiņi un zāliens, kas nav pieejami ratiņkrēsliem.

Kāda ir stāvvietas situācija?

Pie saimniecības ir pieejama autostāvvieta automašīnām, autobusiem un kemperiem.

Kur es varu saņemt jaunāko informāciju par Obelisk Farm?

Jūs varat sekot mums Facebook, Instagram vai YouTube.

Kur es varu saņemt jaunāko informāciju par Obelisk Farm?

Jūs varat sekot mums Facebook, Instagram vai YouTube.

Vai jūs atļaujat saimniecībā uzturēties ar suņiem?

Jā, bet ir daži noteikumi. Visiem suņiem jābūt pavadā. Ja jūsu suns nav draudzīgs ar citiem dzīvniekiem un/vai cilvēkiem, lūdzu, apsveriet iespēju nevest suni vai atstāt to automašīnā. Agresīvus vai destruktīvus suņus lūgs atstāt saimniecību.

Vai jums ir labierīcības, ko varu izmantot?

Jā, āra tualete ir pieejama visiem apmeklētājiem.

Kāda veida maksājumus jūs pieņemat?

Mēs pieņemam skaidru naudu, kredītkartes (Visa, MasterCard, American Express) un Paypal.

BUJ par saimniecības apmeklējumiem

Vai jūs piedāvājat ekskursijas saimniecībā?

Jā. Lai uzzinātu vairāk par mūsu ekskursijām, noklikšķiniet šeit.

Vai man ir nepieciešams rezervēt ekskursiju?

Jā, ir svarīgi rezervēt ekskursiju vai darbnīcu pirms saimniecības apmeklējuma.

Kā veikt rezervāciju?

Lai rezervētu ekskursiju vai darbnīcu, lūdzu, zvaniet vai rakstiet īsziņu Andrim pa tālruni +371 25123595 vai sazinieties ar mums pa e-pastu [email protected]

Cik tas maksā?

Ekskursijas - 5€/personai (bez kaņepju produktu degustācijas) 10€/personai (ar kaņepju produktu degustāciju) // Darbnīcas - 35€/personai (minimālais dalībnieku skaits 10).

Vai es varu fotografēt?

Jā, fotografēt ir atļauts. Un mēs aicinām jūs dalīties ar bildēm arī ar mums, tāpēc, kad publicējat fotoattēlu, neaizmirstiet mūs atzīmēt!

Kā atcelt/mainīt apmeklējuma rezervāciju?

Lūdzu, zvaniet mums pa tālruni +371 25123595 vai rakstiet uz e-pastu [email protected]. Mēs lūdzam paziņot vismaz 24 stundas iepriekš.

VAI JUMS IR JAUTĀJUMS?

Ja jums ir vēl kādi jautājumi, paziņojiet mums, aizpildot veidlapu.